Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Співпраця контролюючих органів – запорука наповнення бюджету
16.01.2019

Держава забезпечує узгодженість у діях різних контролюючих інстанцій. Органи державної фінансової інспекції у разі виявлення порушень під час проведення фінансових ревізій інформують про такі факти орган державної фіскальної служби, на податковому обліку у якому перебуває платник податків, що перевіряється. Також, до відповідного органу ДФС надаються матеріали фінансової ревізії.

У ході проведення фінансової ревізії діяльності ДП "Придніпровська залізниця" – Державною фінансовою інспекцією Дніпропетровської області (далі – облДФІ) встановлені порушення, які полягали у недоотриманні цим підприємством доходів, завищені витрат та відповідно – невірного визначення фінансового результату. Співробітниками облДФІ матеріали ревізії передані до Дніпропетровського управління Офісу великих платників (далі - ДУ ОВПП) для використання при проведенні планової перевірки.

У результаті аналізу переданих матеріалів податківцями було встановлено, що допущені фінансові порушення вплинули у податковому обліку на визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток, та як наслідок, призвели до недоплати податку до бюджету на суму 5 млн грн.

Не погодившись із такими висновками, державне-підприємство звернулось до суду. Платник податків, посилаючись на судову практику обґрунтовував свою позицію тим, що податковий орган начебто не мав права використовувати матеріали ревізії органу фінансового контролю при проведенні податкової перевірки.

Однак, заслухавши податківців, суд прийняв до уваги той факт, що органи ДФС здійснюють контроль за наповненням доходної частини бюджету та виявляють випадки несплати податків. Вчинені держпідприємством фінансові порушення (інформація про які була отримана у порядку, встановленому діючим законодавством) мали безпосередній вплив на податковий облік, та у ході планової перевірки висновки були зроблені вже про порушення податкового законодавства, які полягали у недоплаті податку на прибуток. Саме внаслідок порушення норм податкового законодавства підприємством не сплачено до бюджету податок у повному обсязі. 

Розгляд справи тривав майже рік. Будь-яка необґрунтованість висновків, зроблених ревізорами ДФІ не була доведена.  

Результатом перевіреного судом змісту викладених порушень у ході розгляду справи про оскарження податкового повідомлення – рішення є позитивний висновок суду у грудні 2018 року з даного питання на користь Дніпропетровського управління.

 

Коментувати в соцмережах: