Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Соціальна відповідальність платників – вимога часу
03.09.2019

Наразі корпоративна соціальна відповідальність стає обов’язковою  складовою ведення бізнесу, і, в першу чергу, це стосується великих компаній. За визначенням фахівців, корпоративна соціальна відповідальність – це відповідальність суб’єкта господарювання за прямий та опосередкований вплив на економічну, екологічну та соціальну системи, в які воно вбудовано.

Саме великі підприємства, забезпечуючи відповідний рівень оплати праці найманих працівників, істотно впливають на розмір середньої зарплати в цілому по країні.

Запорізька область протягом останніх років впевнено входить до четвірки лідерів регіонів, разом з Київською, Дніпропетровською та Донецькою областями, за розміром середньомісячної заробітної плати (рис. 1).

 

Відтак з року в рік значними темпами збільшуються платежі великих платників, що супроводжуються Запорізьким управлінням, з податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного соціального внеску.

Показовим є внесок бюджетоформуючих підприємств до місцевого бюджету м. Запоріжжя з податку на доходи фізичних осіб. Так, протягом 5 років простежується впевнено позитивна динаміка надходжень з цього податку (рис. 2). Загальна сума сплати з 660 млн. грн. у 2015 р. зросла до майже 1,2 млрд. грн. в 2018 р., або в 2 рази. Рекордним зі сплати податку на доходи фізичних осіб став 2019 рік. Так, лише за 8 місяців до міського бюджету Запоріжжя надійшло понад 1,5 млрд. грн., що на 19% більше надходжень за аналогічний період минулого року і взагалі більше, ніж за весь минулий 2018 рік.     

 

           

Українська армія за 5 років, починаючи з 2014 року, отримала від запорізьких великих платників разом 770 млн. грн. військового збору.

Відповідний динамічний ріст платежів демонструють великі підприємства, що обслуговуються в Запорізькому управління, і з єдиного соціального внеску. Платежі до Пенсійного фонду склали, зокрема у 2016 р.* – майже 1,8 млрд. грн., у 2017 – майже 2 млрд. грн. (ріст на 11% до попереднього року), у 2018 р. – майже 2,7 млрд. грн. (ріст на 35% до попереднього року).    

Підводячи підсумки аналізу результатів динаміки платежів великих підприємств, можна констатувати, що запит на соціальну відповідальність платників податків збільшуватиметься з кожним роком.

Відтак, кожний з платників податків вже сьогодні, беручи за приклад податкову сумлінність більшості великих підприємств, має переглянути своє відношення до обов’язків зі сплати податків до бюджету. Бо в найближчий час рівень податкової відповідальності буде в числі вирішальних факторів для підтвердження статусу привабливого роботодавця. 

*надходження по ЄСВ за 2014-2015 рр.  не включені до порівняльного аналізу через суттєву зміну ставки збору, починаючи з 2016 р.

                                                                                                   

Коментувати в соцмережах: