Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Керівництво Офісу та члени Американської Торгівельної палати дискутували щодо нового формату обслуговування
09.11.2018

В четвер відбулася зустріч керівництва Офісу на чолі з в.о. керівника Кирилом Коренюком з представниками компаній-членів Американської Торгівельної палати.

Такі дискусії фіскалів та підприємців давно стали традиційними. Два тижні тому у Американській Торгівельній палаті побувало вище керівництво ДФС України у складі в.о. Голови Олександра Власова та його заступників Євгена Бамбізова, Сергія Білана та Віктора Кривицького. Неодноразово зустрічались з підприємцями на майданчику Американської Торгівельної палати й перші особи Офісу великих платників податків, адже значна кількість членів Палати – це потужні компанії, що відносяться саме до великого бізнесу.

Цього разу в дискусії взяли участь представники 35 великих компаній, які обслуговуються в Офісі великих платників. А також понад десяток менших підприємств.

Офіс, крім його очільника, представляли перший заступник керівника Лариса Бондар, та заступники Олександр Лепетюк і Олексій Дерев’янко.

Серед головних тем, які звучали: відшкодування ПДВ (як «старого», що має відшкодовуватись на базі Тимчасового реєстру, так і нинішнього), проведення контрольно-перевірочних заходів та хто з підприємств має шанси потрапити до Плану перевірок на наступний рік, обговорили звітну кампанію з трансфертного ціноутворення, а також про нову Стратегію Офісу по обслуговуванню платників, яка має втілитися вже наступного року.

В.о. керівника Офісу Кирило Коренюк нагад: «Запускаємо нову Стратегію комплексного обслуговування великих платників податків, головна мета якої: спростити процедуру сплати податків по всій країні, зробити її максимально комфортною в будь-якому населеному пункті,-- пояснив К. Коренюк.—Йдеться про комплексе обслуговування в одному Офісі. Всіх концентруємо у нас. Для платника це означає: єдине місце обліку, єдина форма декларації, яка подається великим платником до кожного окремого податку та збору, єдиний казначейський рахунок. Вже 2019 року Офіс буде адмініструвати всі місцеві податки та збори. Для цього нами буде відкрито бюджетні рахунки всіх рівнів. Тобто платник – велике підприємство – буде подавати один звіт по податках, а не так, як зараз дехто подає їх тисячами. Він отримає можливість обслуговуватись в одному контролюючому органі, а не в 553-х, як зараз. Запровадження єдиного казначейського рахунку дозволить зменшити кількість платіжних доручень з 9 тисяч до одного, заощадити час та фінанси – як платникові, так і фіскальній службі. Майже унеможливляться помилкові, або надмірні сплати податків».

За словами Кирила Коренюка, щоб Стратегія запрацювала як планується з початку нового року, необхідно якнайшвидше заручитись підтримкою парламенту, громадськості та Мінфіну – для запровадження єдиного казначейського рахунку.

 Олександр Лепетюк, зазначів, що на сьогодні Офіс тісно співпрацює з ДФС у цьому напрямку.

Жвава дискусія розгорнулась на зустрічі також під час обговорення процесу відшкодування ПДВ, яку підтримала перший заступник начальника Лариса Бондар.

Присутніх зацікавив План перевірок на 2019 рік, який буде оприлюднено, як очікується,  25 грудня. За словами Лариси Бондар, підприємства, які не демонструють ризиків несплати податків, не потраплять до Плану. Контрольно-перевірочні заходи будуть стосуватись в першу чергу тих, хто має критерії ризику.

У представників бізнесу традиційно  виникло декілька запитань, що стосуються їх господарської діяльності. Кирило Коренюк запросив підприємців до Офісу, аби розібратися в кожному окремому випадку  та розставити крапки над «і». «Адже робота фіскальної служби – це передусім, постійний діалог з платником податків»,- зауважив очільник Офісу.

Коментувати в соцмережах: